فستیوال و جایزه همایون خرّم تا سال 1400 به تعویق افتاد

فستیوال و جایزه همایون خرّم - 1

فستیوال و جایزه همایون خرّم به 1400 موکول شد

مدیر فستیوال و جایزه همایون خرّم ( نوای خرم ) با ارائه توضیحاتی از برگزاری هفتمین دوره این روی داد موسیقایی در سال ۱۴۰۰ به دلیل اقدامات پیشگیرانه برای شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر اعطا کرد .

«بردیا صدرنوری» آهنگساز , نوازنده و مدیر برگزاری جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم با بیان این که هفتمین دوره این جشنواره در سال ۱۳۹۹ برگزار نمی شود , توضیح داد : «با دقت به موقعیت ناشی از بیماری کووید ۱۹ و عدم امکان برنامه­ریزی برای اجراهای صحنه­ای و گروهی بخش رقابتی , هفتمین فستیوال و جایزه همایون خرّم در سال ۱۴۰۰ برگزار می شود . »

مدیرمسئول موسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش خاطر نشان نمود :

«برنامه‌ریزی برای برگزاری هفتمین دوره فستیوال و جایزه همایون خرّم ( نوای خرّم ۷ ) طبق روال سنوات پیش , پس از اتمام فستیوال ششم آغاز شد . ولی شرایط روز جامعه ناشی از بیماری کووید ۱۹ و نیز آثار منفی آن بر کیفیت برگزاری فستیوال شرایطی را مهیا ساخت که‌این دوره از جشنواره را به سال آینده موکول کنیم . »

این نوازنده پیانو و آهنگساز موسیقی ایرانی اظهار‌کرد : «بخش اصلی و مهم فستیوال نوای خرّم , بخش رقابتی و اجراهای صحنه­ای کودکان و نوجوانان برای اجرای حضوری مقابل داوران فستیوال و مخاطبین است که سالانه با حضور پرشور هنرآموزان , خانواده‌ها , مدرسان آهنگ , مسئولان آموزشگاه‌های آوا و هم علاقه‌مندان طی ۴ تا ۸ روز در تهران برگزار می گردد

فستیوال و جایزه همایون خرّم

; البته با وضعیت کنونی و پیش‌بینی‌ها در مورد وضعیت چند ماه آینده بیماری کووید ۱۹ , برنامه‌ریزی اجراهای حضوری و صحنه‌ای غیرممکن به نظر می رسد . کمااینکه در مجوزِ صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی , برگزاری برنامه‌های مرتبط با جشنواره در زمان مقرر , منوط به تصمیم و مجوزهای ستاد ملی مبارزه با کرونا شده‌است . از طرفی با اعتنا به زیرساخت‌های فنی موجود و کیفیت اینترنت و به تبع آن کیفیت صدا و تصویر , قابلیت و امکان اجرای زنده ( لایو ) و داوری هم‌زمان به صورت جدی و با کیفیت مطلوب , امکان‌پذیر نیست .

او خاطر نشان کرد :

«بخش مهم دیگری از فستیوال نوای خرّم , بخش اجراهای گروهی و اجراهای آموزشگاها است که از دستاوردهای پرارزش جشنواره به شمار می‌رود و به واسطه آن سالانه گروهای آهنگ بسیاری در رده سنی کودک و نوجوان به صورت آزاد , آموزشگاهی یا این که در مدرسه های تشکیل میشود . بنابراین با دقت به موقعیت جانور , قابلیت تجمیع و تمرین گروها در فضاهای سربسته و آموزشگاهی مضاعف طاقت فرسا و پرریسک است که ستاد فستیوال به هیچ وجه رغبت ندارد که به هدف کمپانی در فستیوال , لوازم این دورهمی را مهیا نماید ; کما این که برگزاری فستیوال فارغ از این بخش نیز بر خلاف هدف ها فستیوال در تشویق هنرآموزان به تشکیل مجموعه و انجام فعالیت­های موسیقایی گروهی است . »

صدرنوری اذعان کرد :

«با اعتنا به همه موردها اشاره شده , ستاد فستیوال به‌این توده بندی رسید که برای حفظ سلامتی هنرآموزان , خانواده‌ها و مدرسین آهنگ , هفتمین دوره فستیوال و جایزه همایون خرّم ( نوای خرمّ ۷ ) را به سال ۱۴۰۰ موکول نماید ; به آرزو آنکه با لطف‌ها الهی تا آن زمان موقعیت برگزاری یک جشنواره باکیفیت درحد و اندازه موسیقی اصیل و ملی ایران و اسم استاد همایون خرّم مهیا شود . »

مدیریت فستیوال و جایزه آوا همایون خرم ( نوای خرم ) در بخش پایانی حرف های خود تاکید کرد : «ستاد جشنواره برای نگهداری رابطه با هنرآموزان , اعضای گروه­های آوا و آموزشگاه­های کمپانی کننده در دوره‌های گذشته فستیوال تحت عنوان اعضای فعلی خانواده نوای خرّم و هم برای جذب اعضای نو درین خانواده بزرگ , برنامه­هایی را تدارک چشم است که به مرور از روش درگاه‌های www . radnoandish . com و www . khorramfestival . com و برگه نوای خرّم در اینستاگرام ( navaye _ khorram ) و بقیه رسانه‌ها آگهی خواهد کرد .
فستیوال و جایزه همایون خرّم ( نوای خرّم ) , از جمله رویدادهای موسیقایی بخش خصوصی است که سالانه با انگیزه ارتقای تراز هنری و موسیقایی و و به کار گیری از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان مجموعه سنی پایین ۱۸ سال به وسیله موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با مدیریت بردیا صدر نوری برگزار می شود .

در‌این جشنواره غیر دولتی نوازندگان تمامی سازها , خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب ( کمتر از ۱۸ سال ) با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام استادان آوا ایران که به شکل رسمی عرضه شده , به صورت تک‌خوانی , تک‌نوازی , هم‌خوانی , هم‌نوازی و گروه‌نوازی شرکت می نمایند .

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *