صحبت های ستار اورکی پس از عضویت در اکادمی اسکار

ستار اورکی - 1

صحبت های ستار اورکی پس از عضویت در اکادمی اسکار

صبح روز چهارشنبه 11 تیر خبر انتخاب سه هنرمند ایرانی برای عضویت در آکادمی اسکار منتشر شد .  جدیدترین اعضای ایرانی آکادمی ستار اورکی , «نرگس آبیار» و «سمیرا مخملباف» می‌باشند . در این بین حضور ستار اورکی در آکادمی با برخورد مخاطبان و اهالی موسیقی همراه بود . به همین بهانه سراغ او رفتیم و دقایقی را با این آهنگساز گپ زدیم .

ستار اورکی ابتدا در رابطه پروژه نافرجامی که قرار بود با «کاترین بیگلو» داشته باشد اظهار کرد : «بعد از همیاری من با آقای «اصغر فرهادی» که همیشه باعث افتخار من بوده است , خانم «کاترین بیگلو» فیلم‌های آقای فرهادی و یکسری فیلم از من را دیده بودند و از من دعوت به فعالیت آوردند تا به عنوان آهنگساز پروژه جدیدشان سفری به آمریکا داشته باشم . برای من و هر آهنگساز ایرانی یک اتفاق بزرگ بود . اما متأسفانه به محض اینکه مشغول انجام کارها بودم و آنان درگیر انجام کارهای ویزای من بودند , آقای «ترامپ» یک فرمان مهاجرتی را صادر کرد که بسیار ناعادلانه بود . این رخداد منجر شد تا نتوانم به سفر بروم و از آن کار باز ماندم . علیرغم تلاش‌های خانم کاترین بیگلو و راهنمایی‌های آقای فرهادی موفق به اخذ ویزا نشدم و ساخت موسیقی آن فیلم را از دست دادم . »

 ستار اورکی از علاقه اش به ایران می گوید!

ستار اورکی

او سپاس درباره نکات مدنظر آکادمی اسکار برای انتخاب اعضایش اظهار‌کرد : «از این به بعد اینجانب عضو دائمی آکادمی هستم و از سیاست‌گذاران آن مجموعه محسوب میشوم . برای آکادمی اسکار این مهم بوده که آهنگساز کارهای اسکاری آقای فرهادی چه کسی بوده است . کارهایم را دنبال کردند و از من دعوت به کار آوردند . این یک اتفاق بزرگ است و فکر نمی‌کنم فراتر از این واقعه برای هیچ آرتیستی در هیچ نقطه جهان وجود داشته باشد و خوشحال هستم . می‌دانم که از طریق کارهای آقای فرهادی , منرا شناختند ولی قطعاً آکادمی اسکار رزومه فرد را کاملا مورد بررسی قرار میدهد و تحقیق می‌کنند . »

اورکی در ادامه از تصمیم خود برای حمایت از کشور‌ایران و سینمای ایران نیز گفت : «فکر می کنم تعداد ایرانی‌های عضو آکادمی به چهارده نفر می‌رسد و رای‌های ما می‌تواند تأثیر متعددی داشته باشد . جای جای که حس کنیم برخورد ناعادلانه با سینمای ایران صورت میگیرد , تمام قد پشت سینمای عزیز کشورمان هستیم . قطعاً می‌توانم با تمام اعضای آکادمی رابطه داشته باشم و برای کارهایی که میخواهند رأی بدهند از نظرات آنان استفاده کنم . »

این آهنگساز نهایتاً در پاسخ به‌این سوال ما بر پایه ی اینکه آیا احتمال مهاجرتش از ایران وجود دارد نیز بیان کرد : «عاشق سینما و سرزمین خودمان هستم . بارها موقعیت مهاجرت پیش آمده است ولی ایران را ترک نکردم . امیدوارم زمینه‌ای برای رفتن من آماده نشود چون ایران را دوست دارم و دوست دارم هرآنچه که می باشد را در خدمت سینمای ایران بگذارم . در پایان میخواهم از آقای اصغر فرهادی که از فیلم «جدایی نادر از سیمین» با ایشان همیاری کردم سبب شد تا این مسیر را برایم هموار نمایند . همچنین از آقای «محمدرضا دلپاک» نیز تشکر می کنم که عضو آکادمی اسکار هستند و در صدر باعث معرفی من به آقای فرهادی شدند . »

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *