کنسرت عجیبی که 20 ساعت به درازا کشید

- 1

اجرای لویت ۲۰ ساعت زمان بر شد و وی بعداز پایان برنامه , ۸۴۰ ورقه نت‌های اثر ساتی را به نفع نوازنده‌ها و آهنگسازان آسیب‌دیده از کرونا در سراسر دنیا تاراج می کند .

کشور‌ایران آرت : ایگور لویت , پیانیست نام دار آلمانی یک کدام از اثرها حماسی اریک ساتی , آهنگساز و موسیقیدان فرانسوی را در یک برنامه ۲۰ ساعتی برای تماشاگران آنلاین زنده اجرا کرد .

به گزارش گاردین , لویت که در زمان شیوع کرونا با اجرای بیشتراز ۵۰ برنامه نواختن پیانو برای ده‌ها هزار نفر از مردمان باقی مانده در قرنطینه نامی برای خویش دست و پا کرد , با برنامه‌ریزی برای نواختن اثر حماسی اریک ساتی تصمیم گرفت صدای هنرمندان خاموش در دوران یادگرفتن بیماری کووید – ۱۹ باشد .

همشهری آنلاین نوشت , وی که ۵۲ اجرای گذشته را از خانه‌اش در شهر برلین آلمان و استعمال از تجهیزات توییتر به گوش و دیده یوزرها شبکه‌های اجتماعی و هوا داران آهنگ رسانده بود , در اجرای اثر ( رنجش ( از آهنگساز قرنها ۱۹ و ۲۰ فرانسه از منزل خارج آمد و به یک استودیو در برلین رفت . این پیانیست آلمانی که تبار روس دارااست , انگیزه از این برنامه را آشکار کردن جیغ خاموش موسیقیدان‌های سراسر دنیا دانست .

اجرای لویت ۲۰ ساعت ارتفاع می کشد و وی بعد از پایان برنامه , ۸۴۰ ورقه نت‌های اثر ساتی را به نفع نوازنده‌ها و آهنگسازان آسیب‌دیده از کرونا در سراسر دنیا تاراج می‌نماید . علاوه بر یک مهندس صدا , یک پزشک معالج نیز در استودیو حضور داشت تا درین اجرای سنگین وزن مراقب تن درستی لویت باشد . وی تنها برای توالت رفتن و طعام تناول کردن از پشت پیانو ازجا پرید و درین لحظه‌ها , دیگر پیانیست‌ها از دور و اطراف عالم کارش را ادامه دادند .

کنسرت ۲۰ ساعتی لویت ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز و هم‌زمان از سایت‌های اشپیگل , خبر نامه دارای اعتبار نیویورکر و کاغذ فردی پیانیست آلمانی در توییتر پخش شد . این اجرا صرفا در توییتر بیشتراز ۲۷۰ هزار تماشاچی داشت . هرچند لویت گفته بود توقع ندارد کلیه مردمان تمام ۲۰ ساعت اجرا را دنبال و بازدید نمایند .

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *