موسیقی نت‌های فقدان نمایشی شد

نت های فقدان

منتشر شدن سو‌مین قسمت از گروه کلیپ‌های تئاتری با همیاری چهارهنرمند ایرانی و ایتالیایی به اسم «نت‌های فقدان» با تمرکز بر اعتنا به آهنگ تحت عنوان علتی برای پیوند دادن و فرارفتن از مرزهای ناخواسته .

 

بعدازظهر چهارشنبه ( ۹ مهر ) اقامتگاه سفیر ایتالیا در تهران  میزبان آئین پرده برداری و تکثیر سو‌مین قسمت از تیم نمایش مجازی «هشت‌ونیم کلیپ‌ تئاتری , چه‌گونه کوید – ۱۹ زندگی مارا تغییر داد» بود . این موسسه به وسیله چهار هنرمند حوزه نمایش اهل ایران و ایتالیایی و با حمایت سفارت ایتالیا با همیاری مجموعه تئاتری اینستبلی واگانتی/ Instabili vaganti ( رهروان ناپایدار ) ساخته و در فضای مجازی منتشر می شود .

 

موسیقی نت‌های فقدان به نمایش در آمد

مجموعه کلیپ های یادشده مشتمل بر هشت ویدیو حدود ۵ تا ۸ دقیقه‌ای و یک تیزر می باشد.این مجموعه سو‌مین قسمت از گروه کلیپ‌های تئاتری با همیاری چهارهنرمند اهل ایران و ایتالیایی به اسم «نت‌های فقدان» با تمرکز بر اعتنا به آهنگ تحت عنوان علتی برای پیوند دادن و در قالب حرکات نمایشی دو هنرمند حوزه تئاتر اهل ایران و ایتالیایی و روایتی که زیرنویس شده به تغییراتی میپردازند که همه‌گیری بیماری کرونا در معاش ما در سراسر عالم تولید کرده , همینطور راه‌هایی که هنرمندان برای معاش در‌این زمان همراه با تغییرات گاه مشقت بار یافته‌اند تا آن را برای بینندگان خویش هم راحت تر نمایند . این هنرمندان به جهت همه‌گیری کرونا با به کار گیری از فضای مجازی گروه یادشده را از وسط فصل تابستان پیشین تولید کرده‌اند .

 

نت‌های فقدان به کارگردانی آنا دورا دورنو/ Anna Dora Dorno با همیاری علی شمس و هنرنمایی نیکلا پیانزولا/ Nicola Pianzola و دانیال خیری‌خواه , تماشاچی را در احساس تنهایی و انزوای حاصل از ماه‌ها همه‌گیری فرو میبرد . آهنگ با قدرت نجات‌بخش خود , تشویش و شم گمگشتگی را می‌زداید و پیوندی پایدار نه‌تنها بین هنرمند و مردمان بلکه حتی در میان مردمان معمولی را ایجاد می نماید .

 

نت‌های فقدان نمایشی شد

 

 

این پیوند مستحکم محورهای مکان‌زمان را می‌فریبد و به فراسوی مرزهای ساخته انسان میرسد که نشانه آن پنجره‌ای گشوده در جهت دنیاست . آهنگ‌سازی الهام‌بخش و اصیل ریکاردو ناننی/ Riccardo Nann ( موسیقیدان معاصر ایتالیایی ) آهنگ را به هنرپیشه حیاتی این نمایش بدل می‌سازد .

 

درین برنامه همینطور دو‌مین قسمت از کلیپ‌های یادشده به اسم کشیک شب , هم نمایش داده شد , این قسمت به دست‌اندرکاران معالجه که در ایتالیا و کشور‌ایران در خط مقدم جنگ با کرونا قرار دارا هستند نثار شده‌است .

 

نت های فقدان در شبکه یوتیوب , توئیتر و اینستاگرام سفارت ایتالیا در تهران از روز جاری به همراه قسمت قبل قابل تماشا است . چهار‌مین قسمت از این موسسه در مورخ ۲۱ اکتبر ( ۳۰ مهر ) پخش میشود .

 

اولی قسمت به اسم فراتر از آینه , هم شامگاه چهارشنبه ( ۱۵ مرداد ) با حضور تعداد اندکی از هنرمندان اهل ایران و جوزپه پرونه Giuseppe Perrone سفیر ایتالیا در کشور ایران پرده‌برداری شده بود .

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *