فاطمه دهقانی نخستین اثر خود را منتشر ساخت

فاطمه دهقانی - 1

فاطمه دهقانی نخستین اثر خود را منتشر ساخت

آلبوم موسیقی ایرانی «جانی از دور» به آهنگسازی فاطمه دهقانی , بوسیله مؤسسه فرهنگی و هنری ترنم داوودی کهن منتشر شد .

«جانی از دور» نخستین تجربه فاطمه دهقانی , نوازنده عود و آهنگساز جوان در قالب یک آلبوم مستقل است که با چیدمانی ۸ قطعه ای به عناوین «نوا» , «آرزو» , «گذر از اصفهان به چهارگاه» , «غوغا» , «بیداد و فرود» , «آرزو۲» و «جانی از دور» ساخته و پرداخته شده‌است .

تک‌نوازی , دونوازی و سه‌نوازی عود با کمانچه و کوبه‌ای , ترکیب و سازبندی این اثر را تشکیل می دهد . فاطمه دهقانی ضمن آهنگسازی نوازندگی عود را بر عهده داشته و سارا هستی ( کمانچه ) و فریده سرسنگی ( سازهای کوبه‌ای ) او را همراهی کرده‌اند .

صدابرداری , میکس و نسخه نهایی را یاسر فلاح پور انجام داده , حجت فرجیان ( ناظر ضبط ) والهام قشقایی ( عکاس ) نیز برخی دیگر از عوامل همکار در این این مجموعه بوده اند .

فاطمه دهقانی

درباره موسیقی فاطمه دهقانی

این بانوی آهنگساز درباره اثر تازه اش می‌گوید : «عنوان جانی از دور از آنجا شکل گرفت که با تجربیات شنیداری‌ام دست به کار ساخت آهنگ بر اساس ادوار ایقاعی شدم . موسیقی جانی از دور تلاشی است برای برقراری ارتباط میان شنونده و موسیقی بی‌کلام که همواره از دغدغه‌های من بوده است» .

فاطمه دهقانی فارغ التحصیل از هنرستان موسیقی دختران تهران , کارشناسی نوازندگی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنرهای زیبای تهران و دانشجوی کارشناسی ارشد نوازندگی موسیقی ایرانی دانشگاه تهران است که فراگیری ساز عود را از سال ١٣٨۵ زیر نظر اساتید محمد فیروزی , نگار بوبان , داریوش طلایی , داریوش پیرنیاکان , مُعنی جاهد و یوردال توکجان آغاز نموده است .

فعالیت های موسیقایی او در قالب تدریس ساز عود در هنرستان موسیقی دختران , همکاری در ارکستر شهر به رهبری استاد اسماعیل تهرانی , حضور در نماهنگ های شهر خاموش و وطن به عنوان نوازنده عود به آهنگسازی جواد بطحایی , مدرس ساز عود در آموزشگاه آهنگ رنگاهنگ و آوای مهر , فعالیت در مجموعه تیار به عنوان نوازنده عود و هم‌خوان از سال ۹۶ , خواننده آلتو در ارکستر کانتوس و ارکستر کامه‌راتا در تالار رودکی و…بوده است .

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *