آکوستیک در اتوموبیل

- 1

مهندسین صدای رتبه یک مدام یک گزاره دارای اسم و رسم بعداز سطح میکس دارا‌هستند . ” حال نوبت آزمایش ماشین است! ”

تعجب کردید؟!

البته این حقیقت موجود هست که یک ماشین سدان فضای شنیداری فرنگی زیاد نیکی برای آزمایش یک میکس قادر است باشد . سدان یک واژه و کلمه ی کهن است که از اسم ارابه به خودرو رسیده است .

ماشین سدان به اتومبیلی گفته می شود که چهار درب و دارنده صندوق عقب باشد مثل سمند , پژو ۴۰۵ , یا این که پژو پارس , ماکسیما و پراید و… ) .

http : //sedabardaran . com/
شمایل آکوستیک اتومبیل
فاکتورهای متعددی برای بررسی قضیه آکوستیک در ماشین موجود هست که در ذیل به یه خرده از آنان اشاره میکنیم :

صورت و گوشه و کنار : هیچ دیوار موازی در‌این مدل از خودرو ها نیست و دیوارهای بدنه فراوان رشته رشته , سوای کناره و کنج میباشند .
بلندگوها : مدام بلندگوها در‌این مدل ماشین ها نسبت به خط افقی داخلی , مرحله نصب میگردند و استدلال آنکه اکثر اوقات در عقب اتومبیل در یک کابینت به صورت افقی و در پنل درها به صورت عمودی قرار میگیرند این است که هیچ نوع صدایی از پشت بلندگوها شنیده نشود . در غایت صدایی واضخ و تماما در چرخش را می شنوید .
فرکانس های بالا : پنجره های یک اتومبیل که زاویه ای در میان ۶ تا ۱۲ جایگاه نسبت به خط عرش دارا‌هستند , با منحنی های جامعی که در کناره هایشان موجود است , برهان با اهمیت منعکس شدن فرکانس های بالا میباشند . همینطور فرکانس های بالا هنگامی در محیط کابین اتومبیل پخش می گردند , بوسیله داشبورد جلوی ماشین جذب و غربال می‌شوند . سقف , در و کف اتومبیل هم در پوشش دادن فرکانس های بالا نظیر داشبورد فعالیت می نمایند .
فرکانس های میانی : بیشتر خودرو ها برای کاهش انتقال صدای موتور و صداهای مزاحم جاده به طوری یگانه تصحیح اکوستیکی گردیده اند . صندلی ها و پوشش های درهای اتومبیل به همراه خویش سرنشینان به جذب فرکانس های میانی یاری شایانی می نمایند .
فرکانس های تحت : عموما این سختی فرکانسی مستقیمان وارد دیواره ها شده و جذب می گردند . در سود نقص‌ وجود هر نوع هامی در فضای خودرو به دست کم رسیده است . کما این که فوم های ذیل پا هم در جذب این ارتعاشات زیاد موثرند .
http : //sedabardaran . com/
نمای باندهای در آکوستیک اتومبیل
در سود ماشین را می توان مثل فضای گشوده در لحاظ گرفت که با پخش خروجی صوتی خویش , چه در باطن و چه بیرون از آن , میکس خویش را مورد بررسی قرار دهید . این نکته را نیز در لحاظ داشته باشید که در دنیای لبریز مشغله مدرن , اکثری از مردمان بیشتر آهنگ های مد نظر خویش را در باطن ماشین گوش می دهند .

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *